Vynikající výsledky Jana Kouby v Ekonomické olympiádě

Výsledky krajských kol Ekonomické olympiády jsou již zveřejněny a k naší velké radosti se stal absolutním vítězem Jihočeského kraje student septimy Jan Kouba. Jeho úspěch je o to větší, že z celkového počtu 30 800 účastníků a 503 škol z celé České republiky obsadil znamenité 6. místo. Postupuje tak do finálového kola, které se uskuteční jako dvoudenní akce v termínu 19. a 20. června 2023 v České národní bance v Praze.
Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii v ČR a na Slovensku. Otázky spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Na účastníky olympiády jsou kladeny vysoké nároky. Jedná se nejen o znalost základních principů a rozhodujících teoretických koncepcí soudobé makroekonomie a mikroekonomie, ale soutěžící musí i prokázat schopnost vysvětlit teorie na skutečnostech z každodenního hospodářského života.
Jan Kouba je již třetím postupujícím do národního kola. Před ním uspěli ve finále již dva bývalí studenti (v roce 2017 jsme obsadili 1. místo v kategorii za 1. ročníky, celkově 19. místo v republice, o rok později jsme získali umístění v první desítce nejlepších z celé republiky).
K postupu do finálového kola gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky! Oceňujeme i vlastní úsilí, které bylo třeba při přípravě do soutěže vložit.

Autor: Mgr. Věra Chválová