Studentský parlament Plzeňského kraje

Ve čtvrtek 25. května od 9:00 proběhla na plzeňském Středisku volného času RADOVÁNEK beseda na téma Dezinformace mezi námi, kde jejím hostem byl Bohumil Kartous (na fotografii), který je vysokoškolský pedagog, publicista a odborník na dezinformace. Na besedě se sešlo téměř 200 lidí, především z Plzně a jejího okolí. Po besedě byla krátká pauza a pár minut po dvanácté začala schůze Studentského parlamentu Plzeňského kraje (SPPK), na kterou byl Jihočeský studentský parlament pozván.
Příjemné neformální zasedání bylo velmi plodné a efektivní. Anežka Tetřevová, předsedkyně SPPK, nám představila jejich proběhlé projekty a seznámila nás s nadcházejícím, který SPPK chystá. I přes malou účast – mezi hlavní příčiny bych zařadil maturity a praxe – byla efektivita členů vymýšlet nové akce velmi vysoká.
Zřizovatelem Studentského parlamentu Plzeňského kraje je Středisko volného času RADOVÁNEK (SVČ Radovánek – založeno Plzeňským kraje). Parlamentu poskytuje plnou finanční podporu, ale také prostory ke schůzím a akcím pořádaným SPPK. Mezi nejznámější projekty patří Zavolíme?, během něhož si například v letošním roce studenti pozvali prezidentský pár. Dříve pořádali předvolební debaty, například i diskusi mezi kandidáty na prezidenta republiky v minulém roce.
Anežce Tetřevové a celému parlamentu bychom chtěli poděkovat za pozvání Jihočeského studentského parlamentu.


Tomáš Zákostelecký
Jihočeský studentský parlament