V rámci mezipředmětových vztahů (ČJ a OV) navštívili žáci primy 25.6. město Písek. Ve Sladovně, která nabízí program Animárium – animační studio, si vyzkoušeli, jak vzniká animační film. Hravou a zábavnou formou se naučili praktickým základům animace. Formou tvůrčích experimentů objevovali, jak vzniká postava, její prostředí i jakými způsoby ožívá. Následně jsme se přesunuli na Kamenný most, kde si pomocí detektivní hry upevnili a rozšířili své znalosti o této významné historické památce. Exkurze byla nejen poučná, ale i zábavná a žáci si z ní odvezli mnoho zážitků.








