Turistický kurz 4. A

Ve dnech 29. 5. – 2. 6. se třída 4. A zúčastnila turistického kurzu do Karlovarského kraje. Kurz začal výletem na Černé a Čertovo jezero, kde jsme se dozvěděli něco o geologii tohoto místa. Večer jsme se podívali v okolí, kde jsme byli ubytováni.
Druhý den jsme navštívili Sklárnu Moser a měli jsme možnost vidět sklenáře při jejich pečlivé práci a seznámili jsme se s touto významnou značkou, která má světový ohlas dodnes. Poté jsme se vydali na prohlídku okolí Sokolova a byli jsme obeznámeni s problematikou těžby uhlí a následné rekultivace. Odpoledne jsme navštívili hrad Loket a prošli jsme si také Karlovy Vary.
Ve středu jsme se vydali do města Jáchymov, kde jsme se seznámili s pestrou historií tohoto místa. Odpoledne jsme podnikli výlet na Klínovec a následně jsme navštívili Ledovou a Vlčí jámu.
Čtvrtý den jsme měli příležitost podívat se na výrobní linku Mattoni v městě Kyselka a přírodní rezervaci Soos. Odpoledne jsme navštívili Františkovy lázně a Komorní Hůrku.
Poslední den byl již více volný, protože jsme se vraceli už pomalu domů, ale ještě jsme stihli navštívit důl Jaroným a Krásenskou rozhlednu.
Celý týden jsme si všichni velice užili. Navíc nám vyšlo krásné počasí. Také naši učitelé pro nás připravili pestrý a bohatý program, který nás vzal na ty nejzajímavější a nejdůležitější místa v Karlovarském kraji.

Autor: Tereza Jelínková, studentka 4.A