Pobyt studentů na Slovensku v rámci programu Erasmus+

V pondělí 1. 4. 2024 se skupina jedenácti studentů našeho gymnázia vydala na Slovensko do města Prievidza. Cílem bylo strávit společné dny se studenty tamního gymnázia, poznat jejich region, ale také odebrat vzorky přírodních vod a stanovit jejich tvrdost a zjistit, jak se liší v závislosti na geologickém podloží. Hned další den ráno jsme společně se slovenskými gymnazisty vyrazili na výlet do Banské Štiavnice. Navštívili jsme “Bánské muzeum v prírodě”. V plášti, přilbě a s lampou v ruce jsme se vydali spolu s průvodcem do historické štoly “Bartolomej”, kde se těžily drahé kovy. Odpoledne jsme si prohlédli historické centrum, vystoupali na Kalvárii a odebrali vzorky vody.
Ve středu jsme se procházkou dostali do Bojnic. Zde nás čekala komentovaná prohlídka ZOO a pro odvážné i možnost vzít si do ruky hada či leguána. Po společném obědě jsme šli prozkoumat bojnické lázně a nabrali poslední vzorky vody k analýze.
Ve čtvrtek jsme ve školní laboratoři určovali tvrdost vzorků vody. Prohlédli jsme si místní gymnázium, centrum města a odpoledne jsme vyrazili za zábavou na bowling a laser game.
V pátek ráno jsme se rozloučili se slovenskými studenty i s Prievidzou a vydali se na dlouhou cestu domů. Zastavili jsme se ještě v Uherském Hradišti na oběd a krátkou prohlídku centra.

Autor: Studentky 2. B

 

Předchozí

Poslední aktuality