Pátý ročník TalentAkademie

Během května jsme měly unikátní možnost zúčastnit se třídenního vzdělávacího programu zřizovaného nadací Jihočeské naděje. Jednalo se o pátý ročník akce TalentAkademie, která podporuje nadané studenty z jihočeských gymnázií, tentokrát zaměřený na medicínu a lékařství. Naskytla se nám šance podívat se do Nemocnice Písek a Nemocnice České Budějovice a nahlédnout do práce tamních lékařů. Taktéž jsme se účastnily přednášek od nejednoho českého odborníka, například prof. MUDr. Lischkeho, lékaře, který jako první provedl v Čechách transplantaci plic, nebo MUDr. Pešla, ředitele kardiocentra v Českých Budějovicích, a mnoha dalších. Již tak pestrý program nám byl obohacen překrásným večerem stráveným se známým hercem Jiřím Bartoškou, který nás pobavil nejedním příběhem ze svého života a zároveň možná některým z nás ukázal, jak vrtkavé mohou být cesty osudu… Dalším takovým kulturním zpestřením byla přednáška pana Petra Studenovského, který nám ve velmi přátelském a veselém duchu přiblížil základy etikety. Celým programem nás pak doprovázel pan hejtman Martin Kuba, který je sám lékařem.
Rozhodně program doporučujeme všem dalším studentům a dodáváme, že téma se rok od roku liší, takže pokud medicína není vaším vysněným oborem, nevěšte hlavu, možná se na vás dostane příště!
Osobně považujeme celou akci za velmi obohacující a podařenou a doufáme si tvrdit, že nám velmi pomohla utřídit si myšlenky na budoucnost a naše studijní a kariérní plány.

Kristýna Věříšová 7.A, Kristýna Havrdová 6.A